Dobro powraca… Pomagaj, nie krytykuj!

  • by

Żyjemy w trudnych czasach… Fakt! Jednak nie możemy dać się zaszczuć, nie dajmy się zwariować. Obiegowe opinie głoszą, że “ile ludzi tyle poglądów”, a nawet jeszcze więcej. Zatem co do jedności jestem raczej sceptykiem.
Wierze, że dobro powraca! Nie raz przekonałam się o tym na własnej skórze. Niedawno media społecznościowe obiegła grafika, która wywołała po raz pierwszy szczery uśmiech na mojej twarzy. Jej przekaz był zgoła inny niż to, czy od dawna / niedawna jesteśmy wprost zalewani… Jej treść przytoczę poniżej.

Podczas pandemii (dobro) nie jest zakazane:

Nigdy nie jest zakazane, a szczególni teraz:

  • uśmiech – do siebie, innych, pani w sklepie, ludzi na ulicy, dziecka, każdego
  • pomoc – wszelka, seniorom szczególnie, ale także kobiecie w ciąży, rodzicom z chorym (zwłaszcza przewlekle)dzieckiem, sąsiadom, przedsiębiorcom, sprzedawcom, rolnikom, drugiemu człowiekowi (nawet jeśli ma inne niż ja poglądy)
  • rozmowy międzyludzkie, telefoniczne, wszelkie rozmowy (oczywiście kulturalne!)
  • przyjaźń, marzenia, plany na przyszłość, dbanie o relacje w rodzinie i nie tylko 
  • bliska relacja i troska o innych, o siebie nawzajem, o swoje życie i zdrowie (zasada ratownika)
  • kochanie i dbanie o innych, wspominanie pięknych chwil i ludzi

Paradoks!

Zachowanie według punktów powyżej nie dość, że poprawia nasze samopoczucie, znacznie wpływa na nasze zdrowie to fizyczne i psychiczne. Co z kolei pozytywnie wpływa na redukcję stresu i nasz układ odpornościowy. 🙂

A co za tym idzie może pozytywnie wpłynąć na odbudowanie naszej lokalnej gospodarki i biznesów. Taki patriotyzm lokalny. Zapytacie jak? Odpowiadam. Z branżą gastronomiczną, hotelami i innymi usługami jest dość łatwo! Wystarczy raz na jakiś czas zakupić “produkt”, co pewnie bardziej lub mniej świadomie robimy. Jeśli zaś chodzi o inne biznesy, zwłaszcza o osoby – znajomych, którzy zakładają swoje firmy jest trochę trudniej. Wymaga to od nas wyjścia ze strefy komfortu! 

Sposób, który nic nie kosztuje (w zasadzie niewiele…)

Co by Cię kosztowało…? (podstaw dowolne z poniższych)

…dobre słowo, np. “Na pewno Ci się uda!”, “Jestem z Tobą!”, “Będzie dobrze!”, “Świetnie Ci poszło!”, zamiast krytyki

…udostępnienie postu, serduszko lub like, miły komentarz

…zadanie pytania, oznaczenie znajomego, komentarz z emotką

…powstrzymanie się od hejtu

Podpowiem NIC! (lub tyle co nic). W tych trudnych czasach, kiedy wielu straciło lub nie ma szans na pracę na etacie, są osoby (takie jak ja), które próbują swoich sił w innych “biznesach”.  Wielu ma kredyt, dzieci na utrzymaniu.. Każdy chce godnie i spokojnie żyć! A MLM wcale nie musi być taki zły. 🙂 NIE MUSISZ wcale kupować produktu, jeśli nie chcesz (choć będzie mi miło, jeśli to zrobisz)! Wystarczy, że podasz informację dalej – Klikniesz “wezmę udział”, żeby inni też to zobaczyli. Powiesz koleżance, że ktoś kogo znasz zajmuje się czymś takim. Tylko tyle i aż tyle! Dobro naprawdę powraca!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.