Zanim wyrzucisz…

Kalendarz świąt typowych i nie…

Świąt mniejszych i większych, typowych i tych mniej znanych, ważnych i ważniejszych jest dość dużo. Tak naprawdę to nie ma dnia bez jakiegoś święta, a nie jednokrotnie w jednym dniu bywa ich nawet kilka. Czasem nie sposób za tym za tym nadążyć. Z jednej strony fajnie, ponieważ zawsze jest powód by cos napisać i zaczepić widz, klienta, obserwujące Cię osoby w mediach społecznościowych. Z drugiej to wieczne “Kup mnie!”, “Obejrzyj!”, “Pobierz!”.
Tak, że nawet czasem jako twórca ma się już tego dość! 

Dzień święty święcić… Światowy dzień Kawy

  • by

Dziś jedno z moich ulubionych “świąt” nietypowych – Międzynarodowy dzień kawy! Kawę po prostu uwielbiam i nie wyobrażam sobie bez niej poranka. Tzn. bez zapachu świeżo mielonej i zaparzonej kawy, bo owszem zdarza mi się pominąć ten poranny rytuał. Czarna, z mlekiem, kawa po wiedeńsku, irish coffee… 

Na relaksie – czyli zrób SPA z tego, co masz w domu!

Część “drogich specyfików” z branży Beauty, wellness & spa posiadamy w domu, a konkretniej w kuchni i w ogródku. Może okazać się także, że niektóre “kosmetyki” przez naszą niewiedzę lub nieuważność lądują w koszu!

Zero Waste, czyli coś z niczego..

Wracając do tematu „Zero Waste” idea ta jest bliska memu sercu, ale nie tak z wyboru, czy mody, tylko po prostu z wychowania… Za czasów PRL-u nie było niczego. Nie dlatego, że nie było pieniędzy, po prostu nie było czego kupować. Na półkach w sklepie był tylko ocet.
To zmuszało do kreatywności