Zabawa

Jesień ach to TY! Zabawa to ważna sprawa

  • by

Jesień to czas przygotowań na nadchodzącą zimę (choć ostatnio nie były one takie mroźne i ciężkie). To także czas zbiorów owoców, ziół i roślin okopowych. Ale także wspaniały czas na zabawę oraz pozyskiwanie materiałów do takowej. 
Żołędzie, szyszki, kasztany, liście, patyczki i wiele innych znajdą zastosowanie nie tylko podczas długich zimowych wieczorów. Także wczesną wiosną, kiedy przyroda dopiero budzi się do życia. Ten wpis jest uchyleniem rąbka tajemnicy, tego co znajduje się w ebooku o zabawie (ukaże się on już wkrótce!) I wyzwaniem, by znaleźć nowe treści do rozdziału o Jesieni właśnie. 🙂 Pora roku bogata więc i treści się znajdą!

Dzień święty święcić… Światowy dzień Kawy

  • by

Dziś jedno z moich ulubionych “świąt” nietypowych – Międzynarodowy dzień kawy! Kawę po prostu uwielbiam i nie wyobrażam sobie bez niej poranka. Tzn. bez zapachu świeżo mielonej i zaparzonej kawy, bo owszem zdarza mi się pominąć ten poranny rytuał. Czarna, z mlekiem, kawa po wiedeńsku, irish coffee… 

PlanszówkoMania – czyli top 5 wśród gier rodzinnych

Gry planszowe, potocznie planszówki są bardzo znaną i lubiana formą rozrywki tak wśród dzieci, jak i dorosłych. Któż z nas nie grał w chińczyka, szachy / warcaby… Są też takie gry, które raczej ciężko nazwać grami planszowymi, jednak równie chętnie są przez nas wybierane. Wszystko zależy od naszej definicji planszy do gry.

Zero Waste, czyli coś z niczego..

Wracając do tematu „Zero Waste” idea ta jest bliska memu sercu, ale nie tak z wyboru, czy mody, tylko po prostu z wychowania… Za czasów PRL-u nie było niczego. Nie dlatego, że nie było pieniędzy, po prostu nie było czego kupować. Na półkach w sklepie był tylko ocet.
To zmuszało do kreatywności