Patriotycznie…

Nekropolie. O mieście umarłych słów kilka…

1 i 2 listopada to w Polsce czas niezwykłej zadumy i skupienia na sprawach życia i śmierci, szczególnie życia po śmierci… To czas pamięci o naszych bliskich i dalszych zmarłych, wspomnienia Wszystkich Świętych. Dawniej święto to zwane “Dziadami” celebrowane było jako obcowanie żywych z umarłymi. Dusze zmarłych powracające na ziemię należało ugościć, by zapewnić sobie ich przychylność i opiekę, a ugoszczone odnajdowały spokój w zaświatach (mitologia słowiańska)

Dobro powraca… Pomagaj, nie krytykuj!

  • by

Wierze, że dobro powraca! Nie raz przekonałam się o tym na własnej skórze. Niedawno media społecznościowe obiegła grafika, która wywołała po raz pierwszy szczery uśmiech na mojej twarzy. Jej przekaz był zgoła inny niż to, czy od dawna / niedawna jesteśmy wprost zalewani… Jej treść przytoczę poniżej.

1 września – Patriotyzm w tle. Czyli od Weterana do Kazika…

Zazwyczaj naszym pociechom dzień 1 września zbyt przyjemnie się nie kojarzy. A to oczywiście za sprawą początku roku szkolnego. To dzień powrotu do szkoły. Choć w tym roku chyba nie było dziecka, które nie leciało by do szkoły „jak na skrzydłach”?! Pół roczna prawie przerwa jednak zrobiła swoje…