Kim jestem? „Jestem zwycięzcą!”

Wszystko jest w Twojej głowie..

Jestem zwycięzcą! Przynajmniej staram się tak myśleć, bo od nastawienia zależy najwięcej…

A tak na poważnie.. Zdobyte funkcje, zawody i tytuły to: inżynier architektury i animator dziecięcy; freelancer z minimalnym doświadczeniem w pisaniu tekstów; kiedy trzeba społecznik; wolontariusz; ostatnio animator kultury. Prywatnie mama i żona – choć „Matką Polką”, czy „kurą domową” bym się nie nazwała.. Jeśli już to raczej coś w stylu „mamy kreatywnej”, czasem aż za bardzo… Kobietą zdolną (do wszystkiego:) i artystką (ze “spalonego teatru”).

„Kobieta pracująca, która żadnej pracy się nie boi”

chciało by się powiedzieć! – Słowa mojej idolki Ireny Kwiatkowskiej (Świeć Panie nad jej duszą! oraz Wieczny Odpoczynek racz jej dać!).

Życie pisze swoje historie, które czasem są długie…

A kiedy już przy tym temacie jesteśmy to ciężko mi się zmieścić na jednej stronie A4 życiorysu, mimo wyboru tylko tych zajęć, które potwierdzają doświadczenie w danej dziedzinie. Tak, wiem że zaraz znajdą się ludzie, którzy stwierdzą, że mniej znaczy więcej, że czasem lepiej za dużo nie ujawniać …
A ja powiem tyle, iż każda praca którą wykonywałam (mimo swego jeszcze nie aż tak zaawansowanego wieku) w pewien sposób mnie ukształtowała, nawet jeśli (a tak się również zdarzało) ROBIŁAM ją tylko kilka godzin.

Przyznam się jeszcze do jednej rzeczy… Mianowicie, nie umiem żyć bez ludzi i bez muzyki. To moje główne inspiracje i motory napędowe. Dlatego nie dziwcie się, że pojawiać się tu będą cytaty z utworów muzycznych lub fragmenty dialogów. Już sam tytuł żywcem wzięty z Luxtorpedowego repertuaru.. To mój świat i moje zabawki!

Co się z tym robi?

ROBIONE.PL to opis wytworów / dzieł mojej wyobraźni jak i moich rąk. Rzeczy / przedmioty, które powstały na skutek zderzenia się potocznie zwanego „śmiecia” z pomysłem na jego ponowne (a czasem także jeszcze kolejne) wykorzystanie. Bardzo często na potrzeby prowadzonych przeze mnie warsztatów i zajęć z dziećmi w pracy animatora. Również jako zabawki dla moich własnych latorośli lub prezenty „non cost” dla rodziny. Produkty finalne mają dużo wspólnego z kierunkiem „Zero Waste” i recyclingiem. Wszystko wykonane jest własnoręcznie.

Czy unikalne?! Nie wiem. Na pewno jedyne takie i jedyne w swoim rodzaju. Bo co dla jednego “śmieciem” dla drugiego skarbem, zwłaszcza dla artystów. ROBINONE.PL  to dla mnie test i próba. Robienie rzeczy które zamieniają się w nową, świetną przygodę i zabawę. Nigdy nie wiem jak ta przygoda się zakończy. I to jest chyba w tym wszystkim najważniejsze.
Bo to moja własna Arteterapia, gdzie nie liczy się wytwór a proces jego powstawania.

ROBIONE.PL to także opis zabaw z dziećmi i dla dzieci z wykorzystaniem tego co akurat pod ręką się znajduje. Na szybko, wymyślone przez przypadek i na potrzebę chwili… Bo zazwyczaj takie zabawki / zabawy dają najwięcej satysfakcji i radości. Najbardziej rozbudzają kreatywność tak dzieci jak i dorosłych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.