Mydło wszystko umyje…

Piosenkę o mydle chyba zna każdy – na pewno z mojego pokolenia… I tak “mydło wszystko umyje, nawet uszy i szyję” A ja muszę sobie umyć / zmyć głowę.. Zanim zrobicie to Wy, czytający. Tak! Wiem! Obiecałam większą frekwencję artykułów, warsztaty mydlane…

Nie łatwo jest PRZEPRASZAĆ…

Przede wszystkim chcę przeprosić za to, czego nie zrobiłam choć mogłam. Bo mogłam się lepiej ogarnąć i napisać pewne rzeczy wcześniej i zaplanować to sobie, tak by nie było takiej sytuacji.. Nie zrobiłam tego, za co PRZEPRASZAM! 
Ostatnio to była jakaś lawina zdarzeń i równia pochyła w dół. A było to tak…
Zamknięte cmentarze, artykuł i proza życia – sprzątanie grobów, nowe świeczki i znicze. Normalne, jak to po Zaduszkach. Myślę sobie “Mam czas! Ogarnę!” A tu jak na złość drobne przeziębienie, które tylko dzięki olejkom nie rozwinęło się dalej i 2 dni wyjęte z życiorysu na dojście do siebie. W weekend szkoła i kolejne 2 dni uciekły (czy pisałam już że zdalne nauczanie to zło!? jeśli nie pewnie wkrótce coś o tym napiszę..). Nowy tydzień nowe wyzwania – tak sobie pomyślałam i nie pomyliłam się. Nie były to jednak wyzwania z tych przyjemnych. 

Jak się wali to po całości

11 listopada – planowany live na FB o dumie listopadowej i emocjach w kontekście olejkowym. Nie poszło najlepiej, gdyż głowę miałam zajętą wydarzeniami z dnia poprzedniego. Wtedy dowiedziałam się o zamknięciu przedszkola młodszej córki nie wiadomo na jak długo i jej kwarantannie (na szczęście tylko jej i tylko do poniedziałku włącznie).
Nagle w domu zrobiło się gęsto, a wszystkie moje plany się wykoleiły bo: 
* 2 prace zdalne i szkoła on line nagle połączyły się z przedszkolem – katastrofalne w skutkach… Zwłaszcza dla mojej pracy zdalnej i nauki mojej starszej córki
* dziecko zdrowe, ale wyjazd do babci poszedł “na spacer” (żeby nie powiedzieć niegrzecznie), a wraz z nim odpoczynek, naładowanie siebie i dzieci pozytywnymi emocjami i relacjami (i jak tu się nie upić?! oczywiście sokiem.. jabłkowym.. np.. procentowo – gazowanym…)
* szkoła wymyśliła jakiś dodatkowy zjazd? wykład? WTF! tak po prostu, z dnia na dzień, (bo im wolno, bo tak i już) – Szkoła zdalna to ZŁO! a ta dla dorosłych szczególnie, zajęcia praktyczne zaś na onlajnie to pomyłka
*  ukoronowaniem wszystkiego było to, że mój komputer na to wszystko odmówił mi posłuszeństwa i po prostu się zepsuł. Taka tam złośliwość rzeczy martwych po prostu. Ku (nie)uciesze mojego małża oczywiście.

Dobra dość rozpamiętywania…

Wolę myśleć pozytywnie, a ostatnio czasu na myślenia miałam aż za nad to.. Myślałam, myślałam i wymyśliłam! Przy okazji małż naprawił komputer. Jakoś koślawo ale do przodu (na razie!)

Warsztaty mydlane dla każdego i u każdego!

Podczas wydarzeń obiecywałam warsztaty mydlane. Niestety sytuacja geopolityczna nie uległa poprawie, a wręcz (mam wrażenie) pogorszeniu. Wymyśliłam sposób i zapraszam Was do zabawy!
Do końca tygodnia na FB pojawią się informacje w jaki sposób można wziąć udział w wyzwaniu i na czym będzie ono polegało. W skrócie przygotowuję dla Was sety (zastawy) do wykorzystania w domu – Mydło dla każdego. Starszego i młodszego! W ich skład wchodzi naturalna baza mydlana glicerynowa, barwnik do mydła (na bazie spożywczych) i/lub mika perłowa, foremka silikonowa, drewniany patyczek do mieszania . Jednym (albo kilu) słowem akcesoria do wykonania mydła HANDMADE w domu.

po pierwsze KREATYWNOŚĆ i ZABAWA

Zabawa to ważna sprawa (ebook się tworzy, ale życie idzie swoim torem)! A kreatywna zabawa tym bardziej. Przekładając to na język korzyści, Ty zyskujesz świetną atrakcję dla siebie i (być może) Twojego dziecka. Spędzacie razem czas i budujecie (naprawiacie) relacje. Świetnie się bawicie, wykonując coś wspólnie, dla siebie lub innych.
Ja mam frajdę ze zrobienia czegoś dla Ciebie i Twojej rodziny oraz wywiązuję się z obietnicy jaka złożyłam bądź co bądź publicznie. Poza tym jako animator zostałam pozbawiona możliwości wykonywania zawodu, więc pomagacie mnie i mojej rodzinie wspierając mnie. Sytuacja WIN – WIN.

po wtóre Zdrowie to podstawa

Od dawna, a już na pewno od początku pandemii wykazuje się, że mycie rąk jest kluczowe, aby nie zachorować. Zresztą “choroba brudnych rąk” istnieje od dawna i na prawdę. Myjąc ręce likwidujecie wirusy i bakterie, które są przyczyną wielu dolegliwości. Zastosowanie do produkcji mydła olejków eterycznych 100% naturalnych dołączonych do zestawu (sama próbka jest gratisowa, a cena zestawu zawiera koszt materiałów, akcesoriów i przesyłki) w których ja się zakochałam pozwala Wam poznać ich moc i działanie. Wspierają one odporność, a jednocześnie poprawiają wygląd skóry.  Ja już się z olejkami nie rozstaję i myślę o innych kosmetykach naturalnych które zrobię sama. 🙂

po kolejne MOC SPRAWCZA

Nie masz pomysłu na przykład na Mikołajki? Zestaw do zrobienia mydła jest przeznaczony właśnie dla Ciebie. 
Dzięki takim wyborom możesz przysłużyć się planecie, ponieważ wybierasz produkt naturalny, pozbawiony chemii. Zamiast kolejnego bubla (plastikowego, sztucznego…), który po 5,10, 15 minutach zostanie rzucony w kąt czy czekolady oraz innych słodyczy (psują zdrowie i zęby). Zmniejszasz także produkcje śmieci. Opakowania i materiały dobieram tak, by nadawały się do ponownego wykorzystania lub były łatwe do recyclingu. Folie pochodzą z opakować po naklejkach, których używają moje dzieci – opóźniam ich wyrzucenie. Pudełka, w które zapakowane są zestawy także są z “odzysku”, jednak są ładne, białe i kartonowe. Nadają się do ponownego wykorzystania.
 Nie wiem jak Ty, ale ja uwielbiam wykorzystywać coś co zrobiłam sama. Kiedy zaś dziecko zrobi takie mydło własnoręcznie chętniej będzie z niego korzystać (a bywa różnie). Także jego samoocena poszybuje wysoko w górę, bo się udało! Satysfakcja gwarantowana. 🙂 Tak samo z prezentami. Najlepszym prezentem dla drugiego człowieka jest poświęcenie mu swego czasu, uwagi. Jeśli nie da się zrobić tego 1:1, można dla niego coś wykonać – choćby ręcznie robione(pl)  i ozdobione mydło.

Serdecznie zapraszam Cię do wzięcia udziału w akcji mydlenia – szczegóły wkrótce! Jeszcze raz przepraszam, za to że zawiodłam nieobecnością (chyba najbardziej siebie..) Dbaj o siebie  i do zobaczenia 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.