Blog

Jakoś czy Jakość?

Pandemia jest z nami już prawie rok. Od tego czasu wiele biznesów, spraw, spotkań przeniosło się do sieci. Przyzwyczailiśmy się do tego się do tego, że coraz więcej musimy robić online, a w zasadzie każdy biznes, który nie przeniósł się do sieci jest prędzej czy później skazany na niepamięć, nieistnienie. Znak naszych czasów? Być może!
I chyba musimy się do tego przyzwyczaić.Jednak podstawowym pytaniem jakie należy sobie dziś zadać jest właśnie tytułowe: “Jakoś cz Jakość?”.

Święty Walenty – zdrowo kopnięty

Mało kto wie, iż Walenty to patron obłąkanych i osób chorych na umyśle.. Choć powszechna opinia mianowała go patronem zakochanych. Wszak przecież “Miłość bywa Ślepa”, a czasem zakochani po prostu tracą rozum; ich zachowanie jest mało racjonalne.

Człowiek – najlepsza inwestycja w siebie

Ponoć przysłowia są mądrością narodu, a jedno z moich ulubionych ostatnio to” umiesz liczyć – licz na siebie”. W  ostatnim czasie u mnie bardzo się ono sprawdza. Czasu który poświęcisz sobie nie zabierze ci nikt, a umiejętności, które zdobędziesz zostaną z Tobą na zawsze. Jednak pamiętaj, że organ nieużywany zanika. Dlatego ważne jest by być dla siebie dobrym. Pokochaj i zaakceptuj siebie takim jakim jesteś. Z całym dobrodziejstwem inwentarza.

Życie z planem czy bez planu?!

Nowy Rok to zwykle dzień odpoczynku po minionej zabawie sylwestrowej, ale także i czas przemyśleń i postanowień. Każdy z nas w tym czasie wyznacza sobie nowe cele i wyzwania. Robi plany i snuje marzenia. Ale czy są one do spełnienia?

Święta, święta i Po…dsumowanie roku!

Na te szczególne święta czekamy cały rok. Od grudnia odliczamy dni – np. na kalendarzu adwentowym, szczególnie dzieci. Potem 2 dni przed świętami odliczamy godziny i minuty. Wigilia mija nawet nie wiesz kiedy. Odwiedziny rodziny, u rodziny i budzisz się już po świętach. A potem jeszcze chwila, krok i Sylwester, Nowy Rok.

Kalendarz świąt typowych i nie…

Świąt mniejszych i większych, typowych i tych mniej znanych, ważnych i ważniejszych jest dość dużo. Tak naprawdę to nie ma dnia bez jakiegoś święta, a nie jednokrotnie w jednym dniu bywa ich nawet kilka. Czasem nie sposób za tym za tym nadążyć. Z jednej strony fajnie, ponieważ zawsze jest powód by cos napisać i zaczepić widz, klienta, obserwujące Cię osoby w mediach społecznościowych. Z drugiej to wieczne “Kup mnie!”, “Obejrzyj!”, “Pobierz!”.
Tak, że nawet czasem jako twórca ma się już tego dość! 

Mydło wszystko umyje…

Piosenkę o mydle chyba zna każdy – na pewno z mojego pokolenia… I tak “mydło wszystko umyje, nawet uszy i szyję” A ja musze sobie umyć / zmyć głowę.. Zanim zrobicie to Wy, czytający.

Nekropolie. O mieście umarłych słów kilka…

1 i 2 listopada to w Polsce czas niezwykłej zadumy i skupienia na sprawach życia i śmierci, szczególnie życia po śmierci… To czas pamięci o naszych bliskich i dalszych zmarłych, wspomnienia Wszystkich Świętych. Dawniej święto to zwane “Dziadami” celebrowane było jako obcowanie żywych z umarłymi. Dusze zmarłych powracające na ziemię należało ugościć, by zapewnić sobie ich przychylność i opiekę, a ugoszczone odnajdowały spokój w zaświatach (mitologia słowiańska)

Dobro powraca… Pomagaj, nie krytykuj!

  • by

Wierze, że dobro powraca! Nie raz przekonałam się o tym na własnej skórze. Niedawno media społecznościowe obiegła grafika, która wywołała po raz pierwszy szczery uśmiech na mojej twarzy. Jej przekaz był zgoła inny niż to, czy od dawna / niedawna jesteśmy wprost zalewani… Jej treść przytoczę poniżej.

Sukulenty liściowe. Z czym to się je?!

  • by

Sukulenty to rośliny, które przystosowały się do życia w warunkach, w których dostęp do wody jest dość utrudniony. Wodę magazynują one w swoich liściach, tak, iż susza nie jest im straszna. Najczęściej występujące rośliny w klimatach pustynnych i półpustynnych. Często jednak można je spotkać na całym świecie dzięki łatwości ich uprawy  jako rośliny ozdobne.